Guatemala

WYRAZISTA I JEDWABISTA

Lungo Origin Guatemala, połączenie kawy arabika i Gourmet robusta,
to mieszanka o gładkiej konsystencji i wyważonym smaku z wyraźnymi wytrawnymi i słodowymi nutami zbożowymi. Podawać w filiżance
do lungo (110 ml).

 • Intensywność: 6
 • Pojemność filiżanki:
 • Główne nuty aromatyczne:

  słodowe / zbożowe

 • Goryczka:

  ***

 • Kwaskowatość:

  **

 • Palenie:

  ***

 • Body:

  *

PRZEJDŹ DO SKLEPU

Pochodzenie
Nespresso Guatemala to mieszanka arabiki i robusty - obie pochodzące z Gwatemali. To środkowoamerykańskie źródło kawy znane jest od dawna z doskonałej arabiki. Przygotowując tę kapsułkę Nespresso Professional, uwzględniliśmy jedną z najlepszych arabik z Gwatemali obrabianych metodą mytą. Ale odkryliśmy również rzadką obrabianą metodą mytą robustę i nie mogliśmy się powstrzymać przed dodaniem jej do mieszanki. Nadaje ona odważność, elegancką gorycz i wyraźną nutę zbożową, która sprawia, że ta długa czarna kawa ma rozbrajającą moc.

Palenie
Zarówno arabikę, jak i do robustę poddajemy krótkiemu jasnemu paleniu. Jasne palenie pomaga nadać tej kawie nieco odważności. Utrzymywanie krótkiego czasu palenia pozwala nam zachować aromatyczną złożoność mieszanki.

Profil aromatyczny
Intensywne wytrawne i słodowe nuty zbożowe Nespresso Guatemala łagodzi elegancka goryczka i jedwabiście gładka konsystencja. Wychwicisz tę klasyczną nutę zbożową robusty, ale zauważysz, że jest ona połączona z delikatną, wytrawną nutą roślinną, która dodaje złożoności mieszance. Guatemala to odważna kawa, której siła rozbraja.

NAJLEPSZE SPOSOBY PODANIA KAWY Z MLEKIEM

Odrobina mleka
Po dodaniu odrobiny mleka ta charakteryzująca się pełnym body
i jedwabistą konsystencją kawa zachowuje swoją wyrazistość i goryczkę, a jednocześnie pojawiają się w niej wyraźnie wyczuwalne nuty palonych ziaren i prażonej kukurydzy.

Latte (50/50)
To bardzo mleczne i delikatne caffè latte charakteryzuje się intensywnym aromatem zbożowym i palonych ziaren z dodatkiem nut karmelowych.

Kapsułki PRO palonej i mielonej kawy do systemu NESPRESSO.
Kawa sprzedawana w opakowaniach po 50 szt. i 30 szt. Masa netto
(dla 50 kapsułek): 300 g. Wyprodukowano w Szwajcarii.

Skład:
Palona i mielona kawa