India

INTENSYWNA I KORZENNA

To intensywne ristretto jest połączeniem najlepszych gatunków kawy arabika z odrobiną robusty z jednego regionu: południowej części Indii. Szybkie palenie łagodzi jego silny charakter, wydobywając nuty kakaowe
i korzenne nuty goździków, pieprzu i gałki muszkatołowej.

 • Intensywność: 10
 • Pojemność filiżanki:
 • Główne nuty aromatyczne:

  korzenne

 • Goryczka:

  ****

 • Kwaskowatość:

  ***

 • Palenie:

  ****

 • Body:

  ****

PRZEJDŹ DO SKLEPU

Pochodzenie
Kawa w Origin India jest zbierana ręcznie i starannie selekcjonowana. Pochodzi głównie z jednego stanu w południowych Indiach - z Karnataki. Wyczujesz kawę w najczystszej postaci w Origin India. Arabika to odmiany poddane obróbce metodą mytą, znane z okrągłości i lekkich nut czekoladowych. Ziarna robusty znane są dużych rozmiarów i gęstości - są one pełne bogatych, potężnych aromatów, które nadają Nespresso India jej intensywność. 

Palenie
Poddajemy arabikę w kapsułkach Nespresso Professional lekkiemu jasnemu procesowi palenia by utrzymać te subtelne aromaty w stanie nienaruszonym. Robusta w tej mieszance kawy poddana jest krótkiemu, ciemnemu paleniu, aby wydobyć mocne nuty kakao i przypraw.

Profil aromatyczny
Aromaty kawy India odzwierciedlają jej pochodzenie. Nuty drzewne i szlachetne podbicie nuty goździka, gałki muszkatołowej i pieprzu odzwierciedlają to, co rośnie między drzewami kawy w południowych Indiach.

NAJLEPSZE SPOSOBY PODANIA KAWY Z MLEKIEM

Odrobina mleka
Dodanie odrobiny mleka wzmacnia silny charakter i podkreśla wyrazisty smak i aromat mocno palonych ziaren tego ristretto.

Cappuccino
Dodanie mlecznej pianki w celu przygotowania cappuccino na bazie kawy Ristretto Origin India powoduje pojawienie się słodkich nut zbożowych
i biszkoptowych oraz sprawia, że konsystencja kawy staje się bardzo delikatna.

Latte macchiato
Słodki smak karmelu i maślanej brioszki podkreśla gęsta i jedwabista konsystencja, tworząc pyszne latte macchiato.

Kapsułki PRO palonej i mielonej kawy do systemu NESPRESSO.
Kawa sprzedawana w opakowaniach po 50 szt. i 30 szt. Masa netto
(dla 50 kapsułek): 300 g. Wyprodukowano w Szwajcarii.

Skład:
Palona i mielona kawa