Skandynawski design w towarzystwie kawy Nespresso!

23 listopada w Warszawie w showroom’ie firmy Kinnarps przy ul. Puławskiej odbyło się kameralne spotkanie w formie wykładu ze szwedzkim projektantem Henrikiem Schultzem współpracującym ze Skandiformem – jedną z marek grupy Kinnarps.

Kinnarps to wiodący, europejski dostawca innowacyjnych rozwiązań do przestrzeni pracy. W jego ofercie znajdziemy m.in. ergonomiczne krzesła, wygodne fotele czy szereg innych, różnorodnych produktów, dzięki którym każda firma może zaspokoić potrzeby swoich pracowników w zakresie organizacji miejsca pracy.

Henrik Schultz jest architektem i projektantem wykształconym na Uniwersytecie Chalmers w Göteborgu, Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze i Duńskiej Szkole Projektowania.

Wykład poruszał zagadnienia związane ze skandynawskim design’em i estetyką – można było dowiedzieć się o aktualnych trendach, pokazanych na przykładzie mody, architektury i designu. Oczywiście największy nacisk Henrik Schultz położył na design – zaprezentował najciekawsze i najważniejsze prace skandynawskich projektantów. Prelegent również zaprezentował własną sztukę użytkową: od skrobaka do sera aż po stoły i krzesła tworzone dla Skandiform. Duża dawka przykładów skandynawskiej architektury (od budynków mieszkalnych po obiekty użyteczności publicznej) pokazała najważniejsze cechy projektów z północnej części Europy. Ciepłe wnętrza, obszerne przeszklenia i drewniane wykończenia umieszczone w chłodnym otoczeniu skandynawskich krajobrazów to cechy charakterystyczne tego budownictwa. Na koniec prezentacji Henrik Schulz chętnie odpowiadał na pytania dotyczące podobieństw i różnic między projektowaniem polskim a skandynawskim.

Dopełnieniem wydarzenia była oczywiście najwyższej jakości kawa Nespresso. Goście mieli okazję spróbować doskonałej kawy, serwowanej prosto z naszego flagowego ekspresu Aguila 220. Największą popularnością cieszyły się najnowsze, naturalnie aromatyzowane mieszanki – Espresso Vanilla oraz Espresso Caramel jako café latte. Marka Nespresso obecna jest również i w Skandynawii, gdzie ludzie doceniają dobry design i łatwość użytkowania. Wraz z prostotą form oraz ergonomicznym design’iem swoich ekspresów idealnie zatem wkomponowała się w tematykę spotkania.

Wydarzeniu towarzyszyła nastrojowa, jazzowa muzyka.