Zrównoważony rozwój

Filiżanka kawy, która ma pozytywny wpływ na środowisko.

Recykling kapsułek
– odpowiedzialność nas wszystkich

Troska o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój jest ważna zarówno dla Nespresso, jak i dla Lyreco. Zapraszamy do przyłączenia się do naszych działań na rzecz ekologii.

Oczekujesz świeżości, a my pakujemy w aluminiowe kapsułki. Idealnie zachowują smak i aromat kawy, a przy tym nadają się do odzyskiwania w nieskończoność.

Aluminium z kapsułek po kawie Nespresso można przetworzyć i ponownie użyć do produkcji puszek, rowerów, długopisów czy nowych kapsułek. Jednak program recyclingu to nie tylko produkcja nowych przedmiotów. Zużyta kawa ma wiele cennych właściwości. Wykorzystuje się ją w przemyśle energetycznym, do produkcji biogazów. Natomiast w dalszym etapie może służyć jako kompost, np. do użyźniania plantacji kawy.

Widząc, jak wielki potencjał kryje się w kawie, nie mamy żadnych wątpliwości, że służy ona zrównoważonemu rozwojowi. Kawa Nespresso nie kończy swojego żywotu w filiżance – wręcz przeciwnie, dopiero rozpoczyna dalszą niekończącą się podróż.

Żeby zapewnić drugie życie naszym kapsułkom i ich zawartości, stworzyliśmy bezpłatny program recyklingu. Wystarczy, że skorzystasz z usługi odbioru zużytych kapsułek do recyklingu poprzez Biuro Obsługi Klienta. Bezpłatnie je od Ciebie odbierzemy i przekażemy do dalszego przetworzenia.

Aby uruchomić usługę odbierania zużytych kapsułek, należy skorzystać z następujących kodów:

8.046.752 – zamówienie torby do recyklingu,
99.991.162 – odebranie pełnej torby do recyklingu.